Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
بازدید:
تاريخ : 1402/07/21

لمینت کریستالی نسل جدیدی از انواع لمینت هاست که دیگر مشکلات لمینت های سرامیکی و قدیمی را ندارد. بهترین دکترایمپلنت در رشت در واقع یکی از مشکلاتی که لمینت های قدیمی داشتند، تراشیدن دندان ها بود. یعنی احتیاج بود که برای گذاشتن لمینت سرامیکی ابتدا کمی دندان تراشیده شود که این موضوع آسیب جدی به دندان وارد می کرد. ظهور لمینت های کریستالی، کمک بسیار زیادی در حفظ سلامت دندان ها در کنار استفاده از لمینت کرد که در ادامه درباره ی این موضوع برایتان بیشتر توضیح خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید :

 

ویژگی های برجسته ی لمینت کریستالی

• یکی از برترین ویژگی هایی که این لمینت ها دارند، ضخامت خیلی نازک آن هاست. در واقع این لمینت ها ضخامتی برابر با 0.2 تا 0.4 میلی متر دارند که این ضخامت برای لمینت دندان، یک گزینه ی عالی محسوب می شود.

• ویژگی مهم دیگر لمینت کریستالی که در واقع نوعی مزیت نیز محسوب می شود، این است که این لمینت ها برای نصب شدن تنها به چسب نیاز دارند و خیلی راحت بر روی دندان می چسبند. در واقع اصلا به تراشیدن دندان ها برای نصب این لمینت ها احتیاجی نیست.

• این لمینت ها شباهت خیلی خیلی زیادی به مینای خود دندان دارند. در واقع مقاومت بالای این لمینت ها که چیزی برابر 15 تا 25 سال است، آن را به یک گینه ی شگفت انگیز برای لمینت دندان ها تبدیل کرده است.

• درخشندگی بالای این لمینت های، زیبایی دندان ها چند برابر کرده و همچنین ساختار کریستالی ان ها، از جذب هر گونه مواد رنگی و آب، مبرا می باشد. به همین دلیل است که این لمینت ها بر عکس لمینت های دیگر، اصلا احتیاجی به پولیش های سالانه ندارند.

 

آیا نصب لمینت کریستالی زمانبر است؟

همان طور که گفتیم؛ لمینت های کریستالی یکی از پرکاربرد ترین و پرطرفدارترین روشی است که برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. استفاده از این لمینت ها بسیار آسان بوده و زیادزمان بر نیست و کلا در دو جلسه عملیات نصب لمینت بر روی دندان هایتان انجام خواهد شد. در جلسه ی اول که نیاز است پزشک متخصص ابتدا عکس زا کل فک و دندان های شما داشته باشد و تقریبا با توجه به وضعیت دندان هایتان، بعد از نهایتا هفتاد و دو ساعت، لمینت دندان هایتان آماده شده و بر روی دندان قرار می گیرند.

تفاوت کامپوزیت با لمینت های کریستالی

به طور کلی هم کامپوزیت و هم لمینت کریستالی برای اینکه اجرا شوند، ابتدا باید اصلاحاتی در ایراداتی که در داخل دندان و دهان وجود دارند، انجام شود. ایراداتی مانند پوسیدگی دندان ها، شکستگی دندان ها، فاصله ی بین دندانی، ترک های دندانی و رنگ تیره ی دندان ها.

اما کامپوزیت به نسبت لمینت کریستالی ضخیم تر بوده و ظاهری زمخت تر دارد. دلیلش هم این است که کامپوزیت  توسط دندانپزشک تراشیده شده و این خود دندانپزشک است که با توجه به فرم دندان به آن فرم و شکل می دهد. اما لمینت های سرامیکی به صورت هماهنگ با دندان و با هم آماده شده و روی دندان نصب می شوند.

زمانی که برای نصب کامپوزیت صرف می شود به مراتب خیلی بیشتر از زمانی است که برای نصب لمینت های کریستالی گذاشته می شود. چرا که لمینت کریستالی اصلا به تراش و فرم دهی ثانویه هیچ گونه احتیاجی ندارد و با فرم درست، تولید و نصب میگردد.

 

چه مواردی بر روی هزینه های نصب لمینت های کریستالی تاثیر می گذارند؟

قیمت استفاده از لمینت های کریستالی به موارد خیلی زیادی بستگی دارد اما چیزی که واضح است، بیشتر بودن قیمت لمینت کریستالی به نسبت لمینت های سرامیکی قدیمی می باشد. یکی از مهم ترین وارد موثر بر روی قیمت لمینت های کریستالی، کلینیک دندانپزشکی است که انتخاب می شود. ه چقدر یک کلینیک پیشرفته تر باشد، به مراتب هزینه هایی که برای استفاده از تجهیزات پیشرفته ی آن باید پرداخت شود، بیشتر است.

مورد دوم، برند لمینتی است که استفاده میشود. هر چه شما از برند با کیفیت تر و معروف تری برای لمینت خود استفاده کنید، هزینه ی بیشتری باید برای آن پرداخت نمایید.

مورد بعدی که اتفاقا خیلی هم مهم است، میزان بهم ریختگی دندان ها و مشکلاتی است که دندا ها قبل از گذاشتن لمینت دارند. چرا که قرار گرفتن لمینت بر روی دندان های پوسیده، شکسته، با فاصله و نا مرتب، اصلا امکان پذیر نیست. پس عملا اتفاقی که می افتد این است که فرد قبل از استفاده از لمینت باید ابتدا تمامی دندان های خود را بررسی و درمان و ترمیم نماید تا بتواند نتیجه ی خوبی از لمینت کردن دندان های خود دریافت کند.

https://drshamsdentist.com/%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA/

یادتان باشد که در خدمات این چنینی مانند ایمپلنت دندان، بلیچینگ دندان، کامپوزیت دندان، لمینت دندان، پروتز دندان، ترمیم دندان، دندانپزشکی کودکان و... هرگز گول قیمت کمتر و ارزانی را نخورید. چون استفاده از مواد بی کیفیت و عدم تخصص پزشک مربوطه می تواند موارد جبران ناپذیری را برای شما به وجود آورد. پس تا جایی که امکان دارد سعی کنید از مراکز معتبر، خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

بازدید:
تاريخ : 1402/07/19

آندزین لابرادوریت و کاربردهای آن

آندزین لابرادوریت اولین بار در سال 2003 مشاهده شد و به این خاطر سنگ جواهری نسبتا جدید محسوب می شود.
این سنگ معمولا به رنگ های نارنجی قرمز با رگه های سبز و زرد یافت می شود. خواص عقیق یمنی آنچه این سنگ را از سایر سنگ های قیمتی متفاوت می سازد، زرق و برق فلزی و درخشندگی ضعیف که با عنوان labradorescence شناخته می شود، می باشد.
حالت رنگین کمانی امکان وقوع گستره ی رنگی وسیعی را در آنذزین لابرادوریت با توجه به زاویه ی دید فراهم می سازد.
این سنگ هنوز هم برای بسیاری از مردم نسبتا ناشناخته است، و اختلافات بسیاری بر سر خاستگاه آن به وجود آمده بود.
اشکال کار با آندزین لابرادوریت در این بود که در ابتدا بدون نمایش مناسب رنگی معامله می شد.
خاستگاه سنگ جواهر نیز در زمانی که برای اولین بار به صورت عمومی معرفی شد، بسیار اسرار آمیز بود.
این جواهر ابتدا با نام« Andesine» خرید و فروش می شد، در این هنگام این سنگ در کوه های آند آمریکای جنوبی یافت می شد.
بعد از معرفی آن به بازار جواهرات بین المللی، مشخص شد که «andesine» در واقع «andesine» نبوده است.

در عوض، مشخص شد که نوع تغییر رنگ یافته ی لابرادوریت است.
پس از کشف ترکیب شیمیایی و خواستگاه آندزین، نام «آندزین» به نظر بسیار گمراه کننده بود.
به منظور حل این مشکل، «آندزین» بعدها به «آندزین لابرادوریت» تغییر نام یافت.
این نام تجاری به طور گسترده پذیرفته شد، اما اغلب آن را تنها به نام «آندزین»، و همچنین «لابرادوریت قرمز»، «سنگ خورشید کنگو» و اصطلاح عمومی «فلدسپار قرمز» می شناختند.

 

تشخیص آندزین لابرادوریت

ساختار شیمیایی آندزین لابرادوریت ترکیبی از لابرادوریت و اندزین (آلبیت و انوریت) می باشد. گرچه آندزین و لابرادوریت ترکیبات شیمیایی مشابه ای دارند، هر یک از آنها به نحوی متفاوت تعریف شده اند. تشخیص آندزین – لابرادوریت برای تایید نسبت ترکیب نیازمند آزمایشاتی است. معمولا آندزین-لابرادوریت از دیگر سنگ های جواهر با ویژگی های مشابه با اثر رنگین کمانی کم که منجر به درخشش متالیک می شود، وجه تمایز دارد. آندزین- لابرادوریت همانند سنگ خورشیدی ناسرگی های براق و فلزی ندارد، اما در عوض معمولا حاوی ناسرگی های سوزنی شکل روتیل است. بر خلاف بسیاری از بدلیجات، رنگ های متالیک تنها از طریق درخشندگی قابل مشاهده است. آندزین-لابرادوریت به راحتی از لابرادوریت، به واسطه ی رنگ های روشن تر قابل تشخیص است. لابراتوریت طبیعی معمولا خاکستری مات، تیره و دودی است، در حالی که آندزین-لابرادوریت رنگ قرمز تر و نارنجی تری دارد.

منابع و خاستگاه سنگ جواهر آندزین- لابرادوریت

خاستگاه آندزین-لابرادوریت نامشخص بوده و سبب بحث و گفتگوهای بسیاری شده است. در اوایل دهه ی 2000 اعتقاد بر این بود که آندوزین- لابرادوریت اولین بار در کنگو کشف شد و بعد ها در چین، مغولستان، تبت و سپس جنوب هند نیز یافت شد. مواد معدنی سیلیکات آندزین در واقع در کوه های آند اکوادور کشف شد، و لابرادوریت نیز که سیلیکات است، ابتدا در لابرادور کانادا کشف شد. از آنجایی که آندزین-لابرادوریت ترکیب شیمیایی مشابه به هر دو را داراست، خاستگاه آن می تواند کوه های آند آمریکای جنوبی و کانادا باشد. با این حال، موقعیت حقیقی لابرادوریت که از آنجا تا آندزین-لابرادوریت ایجاد کند، هنوز نامشخص است.

 https://chaav.ir/about-us

رنگ آندوزین-لابرادوریت

آندزین-لابرادوریت اغلب قرمز مایل به زرد با رگه های سبز و زرد می باشد. رنگها از قرمز تا قرمز عسلی، زرد تا نارنجی و از کهربایی تا شامپاینی یا سبز متفاوت است. آندزین-لابرادوریت هنگامی که از زوایای مختلف دیده می شود، زرق و برق متالیک نیز دارد. زرق و برق رنگین کمانی با لابرادوریت قابل مقایسه است. از طریق پراکندگی مشبک، لابرادوریت زرد رنگ به آندزین-لابرادوریت قرمز تبدیل می شود.

 

https://chaav.ir/about-us

مهاجرت به کشورهای دیگر یکی از راه های رشد و پیشرفت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای هر فرد محسوب می شود.ثبت افزایش سرمایه شرکتهنگامی که افراد مهاجر، وارد کشور مقصد می گردند، برای بهره مندی از برخی خدمات اجتماعی و اداری، باید اقدام به دریافت مدارک و اسنادی نمایند. در ایران نیز مهاجرین و اتباع سایر کشورها، مستثنی از این مساله نبوده و برای اینکه بتوانند به انجام برخی فعالیت ها پرداخته و از برخی امکانات استفاده کنند، باید مدارک قانونی را دریافت نمایند. یکی از این مدارک، کد فراگیر اتباع خارجی یا شماره اختصاصی اتباع بوده که نحوه ثبت نام و دریافت مخصوص به خود را داشته و بدون اخذ آن، امکان استفاده از برخی خدمات و امکانات وجود نخواهد داشت.

کد فراگیر چیست؟

کد فراگیر کدی اختصاصی است که به منظور انجام برخی امور توسط اتباع خارجی اعم از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در ایران، برای ایشان در نظر گرفته می شود و پس از اخذ این کد، اتباع خارجی می توانند به سهولت و به صورت کاملاً قانونی به انجام امور اقتصادی خود در ایران بپردازند.

کد فراگیر اتباع خارجی در واقع شماره اختصاصی و انحصاری مربوط به اشخاص خارجی است که هم برای اشخاص حقیقی قابل دریافت است و هم برای اشخاص حقوقی (شرکت های خارجی) و همچنین کاربرد و اعتبار آن منحصر به کشورمان است و در خارج از کشور کارایی و کاربردی ندارد.

کاربرد کد فراگیر

اخذ کد فراگیر برای اتباع خارجی دارای اهمیتی به اندازه کد ملی برای افراد ایرانی است، درصورتی یک فرد ایرانی کد ملی نداشته باشد قادر به انجام هیچ کار اداری و دولتی نیست. کد فراگیر اتباع خارجی هم به مانند کد ملی برای ایرانیان برای اتباع خارجی بسیار مهم است، زیرا اتباع خارجی تنها درصورتی دارای ارزش و اعتبار نزد دولت و ادارات هستند، که کد فراگیر مخصوص به خود را داشته باشند. در ادامه به برخی از مزایای داشتن کد فراگیر اشاره کرده ایم که دانستن آن‎ها برای شما ضروری است:

تاسیس موسسه و شرکت در ایران

اگر از اتباع خارجی هستید و قصد دارید که اقدام به تاسیس یک موسسه و یا شرکت در ایران کنید، یکی از اقدامات لازم در ثبت شرکت دریافت کد فراگیر اتباع خارجی است.

به زبان ساده تر شما تنها درصورتی می توانید در خاک ایران اقدام به ثبت شرکت و یا موسسه به نام خود کنید، که کد فراگیر اتباع خارجی مخصوص به خود را داشته باشید.

مشغول به کار شدن در موسسات و شرکت ‎های تابعیت ایران

اگر قصد ثبت شرکت در ایران را ندارید و فقط می خواهید در یک شرکت و یا موسسه شروع به کار کنید باز هم به کد فراگیر نیاز دارید.

شاید شما دارای یک فرصت عالی برای کار کردن در یک شرکت و یا موسسه معتبر در ایران هستید، اما باید بدانید فقط زمانی می توانید از این فرصت استفاده کنید که اقدام به دریافت کد فراگیر اتباع خارجی کنید.

ثبت نمایندگی شرکت خارجی در ایران

ثبت نمایندگی شرکت ‎های خارجی در ایران نیز نیاز به داشتن کد فراگیر دارد. در نتیجه اگر قصد و برنامه ای برای ثبت نمایندگی یک شرکت خارجی در ایران را دارید و حداقل سرمایه برای ثبت شرکت را دارا هستید، بهتر است هرچه زودتر به فکر دریافت کد فراگیر اتباع خارجی باشید.

دریافت وام و افتتاح حساب بانکی

اگر می خواهید اقدام به دریافت وام از بانک‎ های ایران کنید و یا قصد افتتاح حساب بانکی به نام خود را دارید، در هر دو مورد شما باید از قبل کد فراگیر مخصوص به خود را دریافت کرده باشید.

نه فقط برای دریافت وام و یا افتتاح حساب بانکی، بلکه شما برای انجام کلیه امور بانکی و همچنین ثبت شرکت برای گرفتن وام نیاز دارید که تا کد فراگیر اتباع خارجی مختص به خود را داشته باشید.

انجام کلیه امور اداری

شما نه تنها برای انجام تمامی امور بانکی خود نیاز به دریافت کد فراگیر اتباع خارجی دارید، بلکه حتی برای انجام تمامی امور اداری خود در ایران باید کد فراگیر داشته باشید.

به بیان دیگر شما تنها درصورتی که کد فراگیر مختص به خود را داشته باشید، از نظر ادارات دولتی دارای اعتبار خواهید بود و می توانید کارهای اداری خود را انجام دهید.

داشتن بیمه تامین اجتماعی

اتباع خارجی در ایران می توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی در ایران استفاده کنند، اما تنها در صورتی که کد فراگیر مخصوص به خود را داشته باشند.

کد فراگیر برای اتباع خارجی درست به مانند کد ملی برای ایرانی‎هاست پس اتباع خارجی هم  فقط درصورت دریافت کد فراگیر اتباع خارجی می توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند.

صادرات و واردات کالا

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که برای انجام آن، نیاز به اخذ کد فراگیر است، تجارت و به نوعی صادرات و واردات کالا است.

اتباع خارجی در ایران برای انجام تجارت و صادرات و واردات کالا هیچ محدودیتی ندارند، البته تنها درصورتی می توانند تبدیل به تاجرانی موفق در ایران شوند که کد فراگیر مخصوص به خود را داشته باشند.

گرفتن اقامت و اخذ ویزای کار

یکی از دغدغه های بسیاری از اتباع خارجی، نحوه و چگونگی اخذ اقامت ایران است. برای گرفتن اقامت ایران در اولین مرحله نیاز به دریافت کد فراگیر اتباع خارجی است. علاوه بر دریافت اقامت ایران، برای اخذ ویزای کار نیز اتباع خارجی باید اقدام به دریافت کد فراگیر مختص به خود کنند.

تمامی این موارد تنها گوشه ای از کاربردها و مزایای دریافت کد فراگیر است. کد فراگیر به اتباع خارجی امتیازاتی می دهد که ایرانی ‎ها به دلیل داشتن کد ملی از این امتیازات برخوردار هستند.

بنابراین تنها درصورتی می توانید در ایران دارای اعتبار و ارزش نزد دولت و ادارات باشید که کد فراگیر مختص خود را داشته باشید.

ثبت شرکت اتباع خارجی

ثبت شرکت یا داشتن شعبه برای اتباع خارجی در ایران با توجه به شرایط ممکن است، افراد خارجی قصد ثبت شرکت در ایران را داشته باشند، برای ثبت اینگونه شرکت‌ها رعایت قوانین و شروطی الزامی است.

بر اساس ماده 1 قانون ثبت شرکت‌ ها در کشور هر شرکتی که در ایران تشکیل شود یا دفتر آن در ایران و مشغول فعالیت تجاری است، ایرانی به حساب می‌ آید. به همین دلیل نیاز است تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی و اتباع که قصد ثبت شرکت در ایران را دارند، باید یک شخص سهامدار با ملیت ایران به عنوان شخصیت حقوقی شرکت به عنوان سهامدار در کنار خود داشته باشند.

همچنین برای تشویق و حمایت از سرمایه گذار خارجی در کشور، اتباع خارجی برای میزان مشارکت و درصد سهام در شرکت محدودیتی ندارند و سرمایه گذار خارجی می‌تواند تا 100 درصد سهام شرکت را مالک باشد.

بنابر این موضوع اگر چنانچه انجام سرمایه گذاری منجر به تشکیل شرکت ایرانی شود تملک زمین به نام شرکت متناسب با طرح سرمایه گذاری به تشخیص سازمان مجاز خواهد بود. سرمایه گذاران مزبور تا 100 درصد می توانند شرکت خارجی ثبت کنند که از حق مالکیت اموال منقول و غیر منقول برخوردار هستند.

در صورتی که افراد خارجی (حقوقی و حقیقی) اقدام به سرمایه گذاری در کشور ایران کنند، مالک تمام یا قسمتی از سهام شرکت مذکور می ‌شوند و به نام شرکت خود می ‌توانند املاک اختیار کنند.

همین طور اگر یک شخصیت حقوقی از شرکت خارجی در ایران مشغول فعالیت تجاری شود، حتما باید در کشور مبدا و اصلی نیز به عنوان یک شرکت قانونی شناخته شود. یعنی اتباع باید در کشور خود صاحب شرکت باشند. ضمنا تمامی این موارد باید در اداره ثبت اسناد استان تهران ثبت شود. چنانچه موارد بالا به طور کامل رعایت نشود، شرکت مذکور از دید قانون ایران وجود خارجی نداشته و امکان ثبت شرکت در کشور را نیز ندارد.

آیا برای هر شرکت یک کد فراگیر لازم است؟

یکی دیگر از تصورات اشتباهی که در رابطه با کد فراگیر وجود دارد، مربوط به زمانی است که تعدادی از مهاجران یا اتباع کشورهای دیگر قصد راه ‌اندازی یک کسب‌ و کار در ایران را دارند. به این موضوع توجه داشته باشید که کد فراگیر مربوط به اشخاص است، یعنی به فرد تعلق می‌ گیرد نه به شرکت یا کسب ‌و کار شما و این موضوع بسیار مهمی است که در هنگام شروع یک کار باید به آن توجه داشته باشید، زیرا در ادامه با مشکل رو به ‌رو می‌ شوید.

برای مثال اگر شما دو دوست یا شریک هستید که قصد این را دارید در کشور ایران سرمایه‌ گذاری کنید و یک شرکت داشته باشید، هر یک از شما به ‌طور جداگانه ‌ای باید برای دریافت این کد اقدام کنید و در ادامه کد فراگیر را در مدارک مورد نیاز ارائه دهید.

متأسفانه در بعضی از موارد شاهد این هستیم که بسیاری از اتباع خارجی به دلیل اینکه راهنمایی‌ های درستی بابت این موضوع دریافت نمی‌ کنند، مرتکب اشتباه شده و برای ادامه روند راه‌ اندازی شرکت خود یا راه‌اندازی هر کسب‌ وکار دیگری با مشکلاتی رو به ‌رو می‌ شوند و گاهی این مشکلات به حدی بزرگ و زیاد هستند که شخص به ‌طورکلی از انجام آن کار منصرف می ‌شود. توصیه می شود در این زمینه برای آگاهی بیشتر در مورد نظامنامه ثبت شرکت ها از مشاوران حقوقی کمک گرفته شود.

مدارک لازم برای دریافت کد فراگیر

اشخاص حقیقی و حقوقی برای دریافت کد فراگیر اتباع خارجی باید اقدام به تهیه مدارک زیر کنند:

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی

کپی از صفحه اصلی پاسپورت شخص متقاضی

 • گرفتن عکس پرسنلی

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی

ارائه نام شرکت به دو زبان فارسی و انگلیسی

 • ارائه آدرس دقیق شرکت در کشور و شهر خارج از ایران
 • ارائه شماره ثبت شرکت
 • ارائه تاریخ دقیق ثبت شرکت
 • مشخص کردن نوع شرکت
 • مشخص کردن موضوع و حوزه فعالیت شرکت که باید مطابق با قانون ایران باشد
 • ارائه اسکن از مدارک ثبتی شرکت به منظور مشخص کردن قانونی و رسمی بودن شرکت در کشور خارجی

بنابراین شما برای دریافت کد فراگیر اتباع خارجی در قدم اول باید مدارک بالا را جمع آوری کنید.

نحوه دریافت کد فراگیر اتباع خارجی

کد فراگیر اتباع خارجی یا شماره اختصاصی اتباع، نحوه دریافت و مراحل ثبت نام مخصوص به خود را دارد و چنانچه اتباع خارجی، بخواهند از این کد بهره مند گردند، باید بر اساس این نحوه و مراحل عمل کرده، در غیر این صورت موفق به اخذ کد فراگیر اتباع خارجی نخواهند شد و بدین ترتیب از انجام برخی فعالیت ها و استفاده از برخی امکانات و خدمات محروم می گردند.

با توجه به اهمیت نحوه دریافت کد فراگیر اتباع خارجی، در این بخش از مقاله قصد داریم درباره این موضوع صحبت کرده و بگوییم که اتباع خارجی برای دریافت شماره اختصاصی خود باید چه اقداماتی انجام دهند. نحوه دریافت کد فراگیر اتباع خارجی، عبارتند از: 

 • مراجعه به آدرس دفاتر کفالت اتباع محل سکونت متقاضی.
 • ارائه مدارک لازم و پر کردن فرم درخواست صدور کد فراگیر.
 • ثبت نهایی درخواست دریافت کد فراگیر توسط دفاتر کفالت اتباع و ارائه کد پیگیری جهت استعلام های بعدی به متقاضی.

نحوه ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی

در گذشته و تا قبل از حذف امکان ثبت درخواست صدور کد فراگیر در سامانه ثبت شرکتها (irsherkat.ssaa.ir)، اتباع و خارجیان مقیم خاک ایران باید برای دریافت شماره اختصاصی یا همان کد یکتا خود از طریق سامانه مذکور اقدام می نمودند، اما اکنون با حذف این امکان نحوه ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی به شرح زیر است:

 • ابتدا در اولین مرحله از مراحل نحوه ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی، متقاضی باید مدارک هویتی و هر مدرکی که نشان دهده اجازه اقامت او در خاک ایران است را آماده نماید.
 • سپس در گام دوم از مراحل و نحوه ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی، فرد باید از آدرس نزدیک ترین دفتر کفالت محل سکونت خود مطلع شود و به صورت حضوری به دفتر مورد نظر مراجعه کند.
 • پس از مراجعه به دفتر متقاضی باید مدارک خود را ارائه کرده و فرم ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی را برای درخواست صدور کد فراگیر تکمیل نماید و آن را تحویل مسئول مربوطه دهد.
 • پس از بررسی مدارک و درخواست ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی فرد، مسئول دفتر کفالت اتباع درخواست متقاضی را در سیستم های مخصوص این امر ثبت و به تبعه خارجی متقاضی کد فراگیر یک کد رهگیری ارائه می کند تا متقاضی بتواند در مراجعات بعدی با ارائه برگه کد فراگیر خود را دریافت کند.

نحوه استعلام کد فراگیر اتباع خارجی

پس از آنکه متقاضی دریافت شماره اختصاصی اتباع یا همان کد فراگیر بر اساس نحوه ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی و مراحل دریافت آن، اقدام به ثبت درخواست خود نمود و بررسی های لازم صورت گرفت، کد فراگیر به او اعطا خواهد شد و می تواند از آن برای بهره مندی از خدماتی نظیر خدمات اداری و آموزشی استفاده کند.

در مواردی برای ارائه خدمات به اتباع، نهاد مربوطه نیاز دارد تا به استعلام کد فراگیر آن ها بپردازد که در توضیح مراحل و نحوه استعلام کد فراگیر اتباع خارجی باید گفت در حال حاضر صرفا برخی نهادهای دولتی که به سامانه های مخصوص دسترسی دارند قادر به استعلام کد فراگیر اتباع می باشند و سامانه ای جهت استعلام کد فراگیر توسط افراد عادی وجود ندارد.

https://danasabt.ir/%d9%be%d9%84%d9%85%d9%be-%d8%af%d9%81%d8%a7%d8%aa%d8%b1/

نهاد دولتی نظیر بانک یا آموزش و پرورش  پس از ارائه مدارک لازم از سوی تبعه به سامانه مخصوص متصل شده و نسبت به استعلام کد فراگیر یا شماره اختصاصی تبعه خارجی مقیم ایران اقدام می نماید و در صورتی که بهره مندی از این کد برای استعلام گیرنده محرز گردد، به تبعه خارجی خدماتی نظیر خدمات بانکی یا درمانی ارائه خواهد شد.

آیا لمینت دندان برای کودکان انجام می شود؟

قبل از اینکه به سوال آیا لمینت دندان برای کودکان انجام می شود؟  بهترین متخصص ریشه دندان در رشت پاسخ دهیم باید بدانید اگر دندان کودکتان کج باشد، با روش های نوین دندانپزشکی به خوبی درمان می شود. همچنین موجب می شود تا کودک شما لبخند بسیار زیبایی داشته باشد. بسیاری از افراد برای اصلاح مشکلات دندان های کودکشان ارتودنسی را انتخاب می کنند. اما درمان لمینت محدودیت سنی دارد و برای افرادی که سن آنها پایین تر از 18 سال است توصیه نمی شود.

در افرادی که زیر 18 سال دارند رشد استخوانی فک باعث می شود که موقعیت لثه و دندان ها تغییر کند. پس از آن لمینت با لثه ناهماهنگ می شود. به همین خاطر بهتر است انجام لمینت در کودکان با تاخیر بیشتری انجام شود. لازم به ذکر است بدانید مناسب ترین سن برای دریافت لمینت وقتی است که استخوان ها و دندان های شما به صورت کامل رشد کرده باشند.

برای افراد زیادی رشد دندان ها در اواخر دوران نوجوانی رخ می دهد. به همین خاطر بهتر است لمینت دندان به بعد از هجده سالگی موکول شود. پیش از اینکه لمینت انجام شود، دندان ها حتما باید در جای خود ثابت شوند. اگر کودک شما سن پایینی دارد و از لمینت استفاده کرده است، ممکن است روکش لمینت از خط لثه فاصله بگیرد. این مسئله می تواند به آسانی یک شکاف میان لمینت و لثه ایجاد کند و در رشد دندان ها مشکل ایجاد کند. تمام این مسائل باعث تجمع باکتری ها در لثه می شود. علاوه بر این زمانی که لمینت از خط لثه دور می شود، ممکن است مشکلاتی بین دندانها ایجاد شود. به همین دلیل گاهی اوقات عفونت در لثه فرد به وجود می آید.

شیوه آماده سازی دندان ها برای انجام لمینت دندان چگونه می باشد؟

همانطور که گفته شد رشد دندان و استخوان ها در سنین پایین انجام می شود. قبل از انجام لمینت دندان بایستی کمی از مینای دندان با دقت بسیار تراشیده شود. به یاد داشته باشید این روش درمانی به هیچ عنوان در سنین پایین نباید انجام شود. به علت تراشیده شدن مینای دندان، لمینت دندان به یک شیوه کاملا برگشت ناپذیر تبدیل شده است. این جمله به این معناست که اگر شما پس از مدتی اگر روکش لمینت را نخواهید، حذف لمینت امکان پذیر نیست. تنها کاری که شما می توانید انجام دهید این است که یک لمینت جدید جایگزین لمینت قدیمیتان شود.

 

ماندگاری لمینت در سن کم

ماندگاری و عمر لمینت دندان تقریبا 15 تا 20 سال می باشد. البته حتما باید بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید تا عمر لمینت شما افزایش یابد. همانطور که گفته شد طول عمر لمینت در سن کم بین 10 تا 20 سال است. هنگامی که بیماران لمینت خود را دریافت می کنند باید حتما طول عمر آن را در نظر داشته باشند. معمولا بیماران باید دو بار لمینت خود را عوض کنند. این جمله به این معناست که اگر فردی لمینت خود را زودتر دریافت نماید، ممکن است در طول عمر خود دو بار لمینت خود را تعویض نماید. توجه داشته باشید پیش از اینکه انجام لمینت حتما باید با یک متخصص با تجربه و ماهر صحبت کنید. دندانپزشک می تواند تمام مراحل درمانی را به طور دقیق برای شما توضیح دهد.

 

دریافت لمینت در سنین کم چه معایبی دارد؟

همانطور که گفته شد دریافت لمینت دندان برای کسانی که زیر 20 سال دارند به هیچ عنوان مناسب نمی باشد. لمینت فقط به علت شرایط سنی محدودیت ندارد، بلکه برای بعضی از افراد دریافت آن امکان پذیر نمی باشد. اگر درگیر مشکلات دندانی هستید و قصد ترمیم دندان خود را دارید بهتر است با دندانپزشک در این مورد مشورت نمایید. در ادامه به معایب دریافت لمینت در سنین کم می پردازیم:

- همانطور که در بخش قبل گفته شد طول عمر مفید لمینت دندان به تقریبا بین 15 تا 20 سال است. به همین خاطر شاید فرد مجبور باشد چند بار لمینت خود را عوض نماید. هزینه این روش درمانی امکان دارد کمی بالا باشد.

- زمانی که مینای دندان برای انجام لمینت تراشیده می شود، باید حتما از لمینت استفاده کنید. شما می توانید برای جنبه زیبایی، لمینت قدیمی را با یک لمینت جدید عوض نمایید که این مشکل در افرادی که سن پایین دارند سخت و دشوار می باشد.

 https://drshamsdentist.com/%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA/

- زمانی که سن فرد پایین است و دندان ها رشد می کنند، روکش لمینت دندان به آسانی از خط لثه فاصله می گیرد. به همین خاطر در طرح لبخند فرد تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

- بهتر است بدانید برای انجام لمینت اگر شخص مینای کافی نداشته باشد، دندان هایش آسیب زیادی می بینند.

- لمینت روی سطح جلویی دندان ها گذاشته می شود. زمانی که دندان ها رشد می کنند، به دندان های فرد فشار زیادی وارد می شود. پس از آن ساختار دندان ها درگیر مشکلات زیادی می شود.

 

  1  2