Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
بازدید:
تاريخ : 1402/07/21

اوپال سیاه | Black opal stone

اوپال سیاه یکی از خارق العاده ترین و همچنین از مشهورترین گونه های اوپال یافت شده می باشد.
 تشخیص سنگ آکوامارین این سنگ در سال ۲۰۰۸ به صورت رسمی از طرف دولت استرالیا به عنوان سنگ جواهر ایالت نیو ساوت ولز معرفی شد.
پیش از آن گونه ی رایج اوپال سنگ جواهر رسمی استرالیا شناخته می شد و جالب اینکه تقریبا همه ی منابع اوپال سیاه از نیو ساوت ولز و همچنین ۹۷٪ از همه ی گونه های رایج اوپال از استرالیا استخراج می شود.
اوپال سیاه از باارزش ترین و محبوب ترین گونه های اوپال و به خصوص منطقه ی مشهور لایتنینگ ریج استرالیا است.
سنگ های اوپال سیاه اغلب حاوی وجه های اوپال معمولی هستند که در طول تولید دست نخورده باقی می مانند.
معمولا، اوپال معمولی در پشت سنگ های اوپال سیاه ساخته شده باقی می ماند.اوپال معمولی که با نام «potch» شناخته می شود، در واقع سبب افزایش ارزش بدنه  اوپال شده و نوسانات زبر و خشن رنگ های برخاسته از تشعشع اوپال سیاه را برجسته می سازد.
این ویژگی به دلیل توانایی نمایش رنگ های واضح و شدید به وجود آمده و اوپال سیاه را به ارزشمندترین گونه ی اوپال موجود در دنیا تبدیل می کند.

تشخیص اوپال سیاه

اوپال سیاه با توجه به رنگ بدنه به راحتی از گونه ی معمولی اوپال قابل تشخیص است.
گرچه تمایز اوپال سیاه بدون پردازش از اوپال های مصنوعی، تولیدات آزمایشگاه ها و پردازش شده بدون آزمون و تجهیزات آزمایشگاهی تقریبا غیر ممکن است.
به این ترتیب، در صورتی که اوپال سیاه بیش از حد رنگی و طبق الگو باشد، به احتمال بسیار قوی این سنگ پردازش شده است.
اوپال سیاه طبیعی بدون پردازش بیشتر مواقع معایبی دارد که همین سبب منحصر به فردی سنگ خواهد بود.

 

رنگ اوپال سیاه

رنگ بدنه ی اوپال سیاه از خاکستری تیره تا سیاه متغیر است و رنگ تیره ی پس زمینه عملکردی مشابه زمینه ای برای نمایش طیف رنگ ها دارد.
اوپال سیاه برخلاف نام خاص خود، با رنگ های متفاوتی مشاهده می شود.
گونه های با کیفیت بالا طیف کامل رنگ ها را به خوبی بازتاب می نمایند.
اوپال سیاه نشانه هایی از عناصر کربن و اکسید آهن در خود دارد که در اوپال معمولی یافت نمی شود.
این عناصر ترکیبی مسبب ایجاد رگه های خاص و منحصر به فرد اوپال سیاه هستند.
بافت تیره ی اوپال سیاه در نتیجه ی تمایز و بازتابش رنگ های بسیار روشن تر نسبت به سایر گونه های اوپال به دست می آید.
زرد، آبی و سبز از رایج ترین رنگ های قابل مشاهده بوده و در کنار آن رنگ های بنفش، قرمز گرم و نارنجی از ارزشمندترین و محبوب ترین رنگ های اوپال هستند.

 

خاستگاه و منابع اوپال سیاه

تقریبا همه ی اوپال های سیاه از نیو ساوت ولز شمالی استخراج شده و بیشتر این مقدار به منطقه ی لایتنینگ ریج تعلق دارد.
لایتنینگ ریج بزرگترین منبع اوپال سیاه در جهان به شمار رفته که در تمام سال مقادیر بسیاری اوپال از آن استخراج می شود.
https://chaav.ir/blog/14-%D8%B3%D9%86%DA%AF+%D8%A2%DA%A9%D9%88%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%86+%DA%86%D9%87+%D8%AE%D8%A7%D8%B5%DB%8C%D8%AA%DB%8C+%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%9F+%7C+%D9%81%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AF+%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C+%D8%A2%DA%A9%D9%88%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%86
سایر منابع اوپال سیاه در اتیوپی، با این تفاوت که اوپال سیاه اتیوپی اغلب توسط پردازش از طریق بخار  بهبود سازی می شوند تا رنگ بدنه ی سنگ ها تیره تر شود.
هیچ یک از منابع و خاستگاه های دیگر توانایی رقابت با اوپال سیاه استرالیا را از نظر کیفیت و رنگ ندارند.

در بسیاری از موارد برای راه اندازی یکی از به کار خاص نیاز به ثبت شرکت خواهیم داشت و راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن قطعاً در طولانی مدت مشکلات زیادی را به همراه می آورد. کارت بازرگانی فوری برخی از مدیران یا صاحبین کسب و کار که قصد ثبت شرکت را دارند ممکن است در مراحل اولیه این کار مدارک کافی در اختیار نداشته باشند و نتوانند برخی از شرایط وضع شده برای ثبت شرکت را برآورده کنند. از همین رو ممکن است ترجیح دهند که سراغ راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن بروند.

اما ثبت نکردن شرکت قطعاً مشکلات زیادی را برای فرد به دنبال خواهد داشت. در ادامه این مقاله از سایت فکر برتر به این سوال پاسخ خواهیم داد که: «آیا می توانم یک شرکت را بدون ثبت اداره کنم؟»

 

 

چرا افراد سراغ راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن می روند؟

بررسی های آماری نشان دهنده این است که تقریبا ۸۶ درصد افرادی که به دنبال ثبت اولیه شرکت هستند، از این کار منصرف می شوند. چرا که روند ثبت شرکت می تواند چالش های زیادی را در مسیر آنها بگذارد و قطعاً پیچیدگی های بالایی دارد.

اما نکته ای که این افراد به درستی نمی دانند آن است که اگر شما در زمان ثبت شرکت تعلق کنید، نمی توانید به شرکت خود جنبه رسمی بدهید و طبق ماده ۲۲۰ قانون تجارت، مشمول جریمه خواهد شد. پس پس میتوان نتیجه گرفت بهترین راهکار ممکن برای شما ثبت شرکت ارزان است که اجازه میدهد در زمان کوتاه تر به کسب و کار خود اعتبار ببخشید.

در چنین شرایطی دریافت راهنمایی ثبت شرکت از گروه هایی که در این زمینه خدمات خود را ارائه می دهند از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. 

 

با مفهوم شرکت بیشتر آشنا شوید.

برای این که بتوانید به درست پاسخ این سوال که آیا میتوانم یک شرکت را بدون ثبت اداره کنم باید درک اولیه درستی از مفهوم شرکت به دست آورید. شرکت اصطلاحا وقتی به کار برده می شود که شاهد همکاری 2 نفر یا بیشتر در یک مجموعه و به دنبال هدفی خاص باشیم.

برای این که این شرکا بتوانند به عنوان یک شخصیت حقوقی شناخته شوند و اجازه استفاده از منافع دولتی را به دست آورند. سودی که از انجام فعالیت های گوناگون در یک شرکت به دست می آید باید بین شرکای مختلف تقسیم شود، این تقسیم بندی نیز بر اساس سهم هر شریک از شرکت مشخص خواهد شد.

طبق این تعریف ساده متوجه شدید که برای راه اندازی یک شرکت نیاز به حداقل 2 نفر سرمایه گذار یا شریک خواهید داشت. حال باید از نظر قانونی لزوم ثبت شرکت برای انجام فعالیت یک شرکت را بررسی کنیم.

 

شرایط قانونی وضع شده برای ثبت شرکت 

بهترین راهنمای ثبت شرکت آن است که مراحل قانونی آن را بررسی کند. در ادامه این موارد را نام میبریم و سپس به صورت دقیق تر هر کدام از آنها شرح می دهیم تا بفهمیم چرا راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن اشتباه و غیر قانونی است. 

 • هزینه های مربوطه برای ثبت قانونی یک شرکت در مراحل مختلف کار باید پرداخت شوند. 
 • تمامی مدارک قانونی برای پیگیری فعالیت و ارائه مجوزهای لازم باید به مراجع قانونی تحویل داده شود. 
 • در صورتجلسه های انجام شده و تنظیم اساسنامه باید روند تقسیم سود و ضرر مشخص شود تا شرکا در آینده به مشکل برنخورند. 
 • امکان فعالیت در فضای تجاری برای شرکت ثبت شده بیشتر فراهم است. 
 • بررسی و انجام عملیات حسابداری به بهترین شکل ممکن
 • قابلیت انجام همکاری با دیگر شرکت ها و افراد مختلف بدون موانع قانونی
 • داشتن جنبه شرعی و قانونی برای فعالیت کلی و زمینه کاری هر فرد فعال در شرکت

 

در ادامه هر کدام از موارد بالا به صورت مختصر مورد بررسی قرار می دهیم تا بهتر درک کنید لزوم ثبت شرکت چقدر است و چرا ثبت نکردن شرکت می تواند با مشکلات مختلف برای شما همراه باشد. 

 

ثبت شرکت به قانونی شدن شراکت کمک می کند

ثبت شرکت به صورت اصولی اجازه می دهد تا در خصوص پارامترهای مهمی مانند تعداد شرکا به اجماع برسید. در نتیجه ثبت شرکت یکی از بهترین راهکارها برای آن است که بتوانید روابط بین سطوح مختلف شرکت را به خوبی کنترل کنید. قانونگذاری درست در اساسنامه شرکت شما قطعا تامین کننده نظم عملکرد یک شرکت خواهد بود.

این در صورتی است که راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن قطعا معایبی را به شما تحمیل خواهد خواهد کرد، به عنوان مثال نظم عملکرد و روابط بین بخش های مختلف را زیر سوال خواهد برد. وقتی سلسله مراتب شرکت شما به خوبی تعیین شده باشد قطعا هر شخص در هیئت مدیره شرح وظایف خود را دارد.

وجود این سمت ها و رده بندی ها قطعا باعث می شود تا روند تصمیم گیری های مختلف بدون هیچ مشکلی طی شود. مهمترین سمت ها در یک شرکت معمولا عبارتند از:

 • عضو علی البدل در هیئت مدیره شرکت
 • عضو یا اعضای اصلی هیئت مدیره شرکت
 • نایب رئیس هیئت مدیره
 • رئیس انتخابی هیئت مدیره شرکت
 • مدیرعامل یا مدیر کل شرکت

 

هر کدام از این مقام ها وظایف خود را دارند و قطعا بیش از سمت های تشریفاتی هستند که شاید مهم به نظر نرسد. چرا که روند انجام فعالیت ها باید زیر نظر این افراد باشد. ثبت نکردن شرکت در این میان به معنی از بین رفتن تعهد قوی این سمت ها نسبت به وظایف خود خواهد بود. 

 

ثبت شرکت برای انجام فعالیت های تجاری

برای فعالیت در سطوح بالاتر دنیای تجارت نیاز به اعتبار خواهید داشت. راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن باعث می شود که کل کمپانی شما فاقد اعتبار کافی باشد. در نتیجه باید این مورد مهم را به یاد داشته باشید که ثبت شرکت در بسیاری از موارد راه های فعالیت تجاری را برای شما باز می کند و بسیاری از محدودیت های درون کشور و برون مرزی را برای ما کنار خواهد زد.

 

در ضمن ثبت نکردن شرکت و فعالیت تجاری بدون مجوزهای لازم شما را به سمت سویی می برد که ممکن است فعالیت غیر قانونی داشته باشید و مشمول جریمه شوید. 

 

تامین سرمایه به شکل موثر با ثبت شرکت

یکی از اصولی به عنوان پیش زمینه راهنمای ثبت شرکت در نظر می گیرند آن است که ثبت شرکت می تواند باعث ساده تر شدن روند تودیع سرمایه شود. چرا که وقتی قدم در راه ثبت رسمی شرکت می گذارید، نیاز به سرمایه گذارانی خواهید داشت که می توانند نقدینگی اولیه تاسیس شرکت را تامین کنند. لزوم به داشتن سرمایه گذار قطعا روند تامین هزینه های اولیه کار را برای شما ساده تر خواهد کرد.

 

استفاده از نظر همگان با استفاده ثبت شرکت

ثبت شرکت به شما اجازه می دهد تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. تصمیم ها در شرکت با وجود سمت ها و سلسله مراتب مشخص قطعا اجازه می دهد تا ملزم به مشورت باشید. تمامی تصمیمات باید با مشورت اعضا و با تایید آنها اتخاذ شود. این موضوع باعث می شود تا رسمیت تصمیم های گرفته شده در هیئت مدیره نیز بیشتر باشد. البته ثبت نکردن شرکت چنین محدودیت هایی را به همراه خواهد داشت. 

 

ثبت شرکت روند تقسیم سود را ساده تر می کند

یکی از مشکلات راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن که قطعا در طولانی مشکلات زیادی را برای اداره کردن آن به همراه خواهد داشت. اما وقتی در اساسنامه شرکت ثبت شده، بندها و تبصره هایی تعیین کننده نحوه توزیع سود باشند قطعا روند کار متفاوت خواهد شد. در ضمن ثبت شرکت باعث می شود که روند توزیع سود و زیان در شرکت شفاف باشد.

به همین دلیل مدیران می توانند در زمان برنامه ریزی آینده دیدگاه بهتری در مورد سود به دست آمده از فعالیت های شرکت در دست داشته باشند. این در صورتی است که ثبت نکردن شرکت باعث می شود تا هرج و مرج با گذر زمان برای تقسیم سود و ضرر شدت بگیرد و شرکت را به سمت ورشکستگی ببرد. 

 

ارائه مدارک برای ثبت شرکت

یکی از بخش های مهم راهنمای ثبت شرکت، شناخت مدارکی است که توسط سازمان ثبت شرکت ها مشخص شده است. در زمان ثبت شرکت تمامی این مدارک که عبارتند از: "مدارک شناسایی و هویتی تمام اعضای شرکت یا شرکا، اعلامیه پذیره نویسی، درخواست های کتبی به تایید مراجع قانونی رسیده، اساسنامه شرکت، اظهارنامه، صورت جلسه های مربوطه که جهت تعیین وضعیت شرکت برگزار شده" باید به مراجع مربوطه تحویل داده شود.

انجام این کار قطعا به همه اعضای شرکت اجازه می دهد تا در زمان انجام فعالیت های گوناگون، بتوانند به حمایت قانون دلگرم باشند و بتوانند در برابر قانون شکنی بسیار از افراد متقلب بایستند. از سوی دیگر دولت ها نیز نیاز به مدارک شناسایی شما دارند تا بتوانند روند اخذ مالیات و… به خوبی و طبق دلخواه خود طی نمایند.

 

پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت به شکل قانونی

ثبت شرکت در همه کشورهای دنیا باید زیر نظر دولت انجام شود و در این میان مباحث مالی اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر این در مراحل اولیه باید سراغ روش هایی بروید که دولت ها مشخص کرده اند تا آنها نیز توانایی اخذ هزینه ها با کمترین دردسر را از شما داشته باشند.

از آنجایی که قانون گذاری نیز بر عهده دولت است پس تن ندادن به این قوانین مجازات های خود را به همراه دارد. البته هزینه های ثبت شرکت برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود، پس بهتر است قبل از قدم گذاشتن در این مسیر با هزینه های لازمه برای این کار نیز آشنا شوید تا از عواقب راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن در امان باشید. 

 

 

از نظر قانونی آیا امکان ثبت نکردن شرکت وجود دارد؟

خیر!

چرا که ضرورت های زیادی شما را ملزم به ثبت شرکت می کنند. در ادامه مهمترین این موارد را به اختصار با هم بررسی می کنیم. 

 • راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن باعث می شود تا مجوزهای لازم جهت تبلیغات و آگهی به مشکلات زیادی بر بخوریم. علاوه بر تبلیغات هرگونه فعالیت مربوط به حوزه کاری و قانونی از اهمیت بالایی برخوردار است. 
 • وجود قرارداد محکم و قانونی در شرکت باعث می شود تا در صورتی که هر کدام از اعضا دچار تخلفی شدند، توانایی پیگیری آن را داشته باشند. این مورد علاوه بر این که به نفع مدیران است، به نفع نیروی کار نیز خواهد بود. 
 • دریافت وام از بانک ها و موسسات مالی بدون این که شرکت شما ثبت شده باشد قطعا با محدودیت های زیادی فراهم خواهد بود. 

تا اینجای کار محدودیت ها و مشکلاتی که توی این مسیر وجود دارد را بررسی کردیم، اما بد نیست به این موضوع بپردازیم که چطور ثبت شرکت باعث بهبود و پیشرفت خواهد شد. 

 

ثبت شرکت چه مزایایی دارد؟

راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن همیشه با محدودیت هایی همراه خواهد بود، اما ثبت شرکت قطعا می تواند مزایای زیادی را در اختیار هیئت مدیره قرار دهد که قطعا روی آینده شرکت تاثیر زیادی خواهند داشت. این موارد را در ادامه با هم مورد بررسی دقیق می دهیم.

https://danasabt.ir/

 • استفاده از مزایای شخصیت حقوقی مانند انجام امور قضایی، طرح شکایات، تنظیم قرارداد، اعلام ورشکستگی و… بعد از ثبت شرکت برای شما بسیار ساده تر خواهد بود. 
 • امکان سفر تجاری، انجام معاملات با درصد سود بالا، قابل اعتماد به نظر رسیدن، قابلیت استفاده از منابع مالی مناسب یا تسهیلات و افتتاح حساب تجاری
 • امکان استفاده از بیمه های تجاری
 • با ثبت شرکت امکان استفاده از مزایای که طی طرح های دولتی در اختیار شرکت ها قرار داده می شود برای شما وجود خواهد داشت. 
 • ثبت کردن شرکت افزایش اعتبار و ارزش اقتصادی برند و کسب و کار شما را به همراه خواهد داشت. به این صورت می تواند فعالیت خود را به خوبی افزایش دهید. در ضمن از سوی دیگر باید به یاد داشته باشید حق قانونی برند یا نام تجاری با ثبت شرکت برای شما محفوظ خواهد بود.
 • ثبت نکردن شرکت قطعا باعث می شود با موسسات اعتباری، بانک های دولتی و خصوصی، نهادهای مختلف، ادارات و… برای عقد قرار داد به مشکل بربخورید.
 • راه اندازی شرکت بدون ثبت و اداره آن بدون داشتن رسمیت کافی امکان پذیر نخواهد بود. اما با ثبت شرکت رسمیت بیشتری به تصمیمات و فرآیند کارهای خود می بخشید.

 

 

راهنمای ثبت شرکت

حال که مطمئن شدیم امکان راه اندازی شرکت بدون ثبت کردن وجود ندارد، مراحل انجام این کار را به صورت مختصر با هم بررسی خواهیم کرد. 

 • ابتدا موضوع شرکت خود را باید انتخاب کنید. دقت داشته باشید اگر شرکت در موضوعی به جز مورد انتخاب شده فعالیت داشته باشد به مشکل برمیخورد. همچنین در صورتی که قصد فعالیت در زمینه های دیگر داشته باشید باید حتما سراغ اخذ مجوزهای لازم بروید. 
 • نوع شرکت خود را انتخاب کنید. تعداد شرکا، میزان مسئولیت، نحوه اداره و… تعیین کننده نوع شرکت شما هستند که باید حتما قبل از ثبت در این خصوص تحقیقات کافی داشته باشید. 
 • میزان سرمایه شرکت را باید مشخص کنید. در قوانین وضع شده حداقل سرمایه 100 هزار تومان است، اما برای انواع مختلف شرکت متفاوت خواهد بود. در ضمن مبلغ حداکثری در این زمینه مشخص نشده و بسته به میزان دارایی شرکا و مشارکت آنها در تامین سرمایه بستگی دارد.
 • مدت فعالیت شرکت باید مشخص کنید. 
 • آدرس و مشخصات مرکز اصلی یا دفتر مرکزی شرکت خود را به همراه اطلاعات دسترسی دقیق باید مشخص نمایید. تمامی جلسات مربوط به مدیران، بازرسان و جلسه مجامع عمومی شرکت نیز باید در این محل برگزار شود. 
بازدید:
تاريخ : 1402/07/21

لمینت کریستالی نسل جدیدی از انواع لمینت هاست که دیگر مشکلات لمینت های سرامیکی و قدیمی را ندارد. بهترین دکترایمپلنت در رشت در واقع یکی از مشکلاتی که لمینت های قدیمی داشتند، تراشیدن دندان ها بود. یعنی احتیاج بود که برای گذاشتن لمینت سرامیکی ابتدا کمی دندان تراشیده شود که این موضوع آسیب جدی به دندان وارد می کرد. ظهور لمینت های کریستالی، کمک بسیار زیادی در حفظ سلامت دندان ها در کنار استفاده از لمینت کرد که در ادامه درباره ی این موضوع برایتان بیشتر توضیح خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید :

 

ویژگی های برجسته ی لمینت کریستالی

• یکی از برترین ویژگی هایی که این لمینت ها دارند، ضخامت خیلی نازک آن هاست. در واقع این لمینت ها ضخامتی برابر با 0.2 تا 0.4 میلی متر دارند که این ضخامت برای لمینت دندان، یک گزینه ی عالی محسوب می شود.

• ویژگی مهم دیگر لمینت کریستالی که در واقع نوعی مزیت نیز محسوب می شود، این است که این لمینت ها برای نصب شدن تنها به چسب نیاز دارند و خیلی راحت بر روی دندان می چسبند. در واقع اصلا به تراشیدن دندان ها برای نصب این لمینت ها احتیاجی نیست.

• این لمینت ها شباهت خیلی خیلی زیادی به مینای خود دندان دارند. در واقع مقاومت بالای این لمینت ها که چیزی برابر 15 تا 25 سال است، آن را به یک گینه ی شگفت انگیز برای لمینت دندان ها تبدیل کرده است.

• درخشندگی بالای این لمینت های، زیبایی دندان ها چند برابر کرده و همچنین ساختار کریستالی ان ها، از جذب هر گونه مواد رنگی و آب، مبرا می باشد. به همین دلیل است که این لمینت ها بر عکس لمینت های دیگر، اصلا احتیاجی به پولیش های سالانه ندارند.

 

آیا نصب لمینت کریستالی زمانبر است؟

همان طور که گفتیم؛ لمینت های کریستالی یکی از پرکاربرد ترین و پرطرفدارترین روشی است که برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. استفاده از این لمینت ها بسیار آسان بوده و زیادزمان بر نیست و کلا در دو جلسه عملیات نصب لمینت بر روی دندان هایتان انجام خواهد شد. در جلسه ی اول که نیاز است پزشک متخصص ابتدا عکس زا کل فک و دندان های شما داشته باشد و تقریبا با توجه به وضعیت دندان هایتان، بعد از نهایتا هفتاد و دو ساعت، لمینت دندان هایتان آماده شده و بر روی دندان قرار می گیرند.

تفاوت کامپوزیت با لمینت های کریستالی

به طور کلی هم کامپوزیت و هم لمینت کریستالی برای اینکه اجرا شوند، ابتدا باید اصلاحاتی در ایراداتی که در داخل دندان و دهان وجود دارند، انجام شود. ایراداتی مانند پوسیدگی دندان ها، شکستگی دندان ها، فاصله ی بین دندانی، ترک های دندانی و رنگ تیره ی دندان ها.

اما کامپوزیت به نسبت لمینت کریستالی ضخیم تر بوده و ظاهری زمخت تر دارد. دلیلش هم این است که کامپوزیت  توسط دندانپزشک تراشیده شده و این خود دندانپزشک است که با توجه به فرم دندان به آن فرم و شکل می دهد. اما لمینت های سرامیکی به صورت هماهنگ با دندان و با هم آماده شده و روی دندان نصب می شوند.

زمانی که برای نصب کامپوزیت صرف می شود به مراتب خیلی بیشتر از زمانی است که برای نصب لمینت های کریستالی گذاشته می شود. چرا که لمینت کریستالی اصلا به تراش و فرم دهی ثانویه هیچ گونه احتیاجی ندارد و با فرم درست، تولید و نصب میگردد.

 

چه مواردی بر روی هزینه های نصب لمینت های کریستالی تاثیر می گذارند؟

قیمت استفاده از لمینت های کریستالی به موارد خیلی زیادی بستگی دارد اما چیزی که واضح است، بیشتر بودن قیمت لمینت کریستالی به نسبت لمینت های سرامیکی قدیمی می باشد. یکی از مهم ترین وارد موثر بر روی قیمت لمینت های کریستالی، کلینیک دندانپزشکی است که انتخاب می شود. ه چقدر یک کلینیک پیشرفته تر باشد، به مراتب هزینه هایی که برای استفاده از تجهیزات پیشرفته ی آن باید پرداخت شود، بیشتر است.

مورد دوم، برند لمینتی است که استفاده میشود. هر چه شما از برند با کیفیت تر و معروف تری برای لمینت خود استفاده کنید، هزینه ی بیشتری باید برای آن پرداخت نمایید.

مورد بعدی که اتفاقا خیلی هم مهم است، میزان بهم ریختگی دندان ها و مشکلاتی است که دندا ها قبل از گذاشتن لمینت دارند. چرا که قرار گرفتن لمینت بر روی دندان های پوسیده، شکسته، با فاصله و نا مرتب، اصلا امکان پذیر نیست. پس عملا اتفاقی که می افتد این است که فرد قبل از استفاده از لمینت باید ابتدا تمامی دندان های خود را بررسی و درمان و ترمیم نماید تا بتواند نتیجه ی خوبی از لمینت کردن دندان های خود دریافت کند.

https://drshamsdentist.com/%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA/

یادتان باشد که در خدمات این چنینی مانند ایمپلنت دندان، بلیچینگ دندان، کامپوزیت دندان، لمینت دندان، پروتز دندان، ترمیم دندان، دندانپزشکی کودکان و... هرگز گول قیمت کمتر و ارزانی را نخورید. چون استفاده از مواد بی کیفیت و عدم تخصص پزشک مربوطه می تواند موارد جبران ناپذیری را برای شما به وجود آورد. پس تا جایی که امکان دارد سعی کنید از مراکز معتبر، خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

بازدید:
تاريخ : 1402/07/19

آندزین لابرادوریت و کاربردهای آن

آندزین لابرادوریت اولین بار در سال 2003 مشاهده شد و به این خاطر سنگ جواهری نسبتا جدید محسوب می شود.
این سنگ معمولا به رنگ های نارنجی قرمز با رگه های سبز و زرد یافت می شود. خواص عقیق یمنی آنچه این سنگ را از سایر سنگ های قیمتی متفاوت می سازد، زرق و برق فلزی و درخشندگی ضعیف که با عنوان labradorescence شناخته می شود، می باشد.
حالت رنگین کمانی امکان وقوع گستره ی رنگی وسیعی را در آنذزین لابرادوریت با توجه به زاویه ی دید فراهم می سازد.
این سنگ هنوز هم برای بسیاری از مردم نسبتا ناشناخته است، و اختلافات بسیاری بر سر خاستگاه آن به وجود آمده بود.
اشکال کار با آندزین لابرادوریت در این بود که در ابتدا بدون نمایش مناسب رنگی معامله می شد.
خاستگاه سنگ جواهر نیز در زمانی که برای اولین بار به صورت عمومی معرفی شد، بسیار اسرار آمیز بود.
این جواهر ابتدا با نام« Andesine» خرید و فروش می شد، در این هنگام این سنگ در کوه های آند آمریکای جنوبی یافت می شد.
بعد از معرفی آن به بازار جواهرات بین المللی، مشخص شد که «andesine» در واقع «andesine» نبوده است.

در عوض، مشخص شد که نوع تغییر رنگ یافته ی لابرادوریت است.
پس از کشف ترکیب شیمیایی و خواستگاه آندزین، نام «آندزین» به نظر بسیار گمراه کننده بود.
به منظور حل این مشکل، «آندزین» بعدها به «آندزین لابرادوریت» تغییر نام یافت.
این نام تجاری به طور گسترده پذیرفته شد، اما اغلب آن را تنها به نام «آندزین»، و همچنین «لابرادوریت قرمز»، «سنگ خورشید کنگو» و اصطلاح عمومی «فلدسپار قرمز» می شناختند.

 

تشخیص آندزین لابرادوریت

ساختار شیمیایی آندزین لابرادوریت ترکیبی از لابرادوریت و اندزین (آلبیت و انوریت) می باشد. گرچه آندزین و لابرادوریت ترکیبات شیمیایی مشابه ای دارند، هر یک از آنها به نحوی متفاوت تعریف شده اند. تشخیص آندزین – لابرادوریت برای تایید نسبت ترکیب نیازمند آزمایشاتی است. معمولا آندزین-لابرادوریت از دیگر سنگ های جواهر با ویژگی های مشابه با اثر رنگین کمانی کم که منجر به درخشش متالیک می شود، وجه تمایز دارد. آندزین- لابرادوریت همانند سنگ خورشیدی ناسرگی های براق و فلزی ندارد، اما در عوض معمولا حاوی ناسرگی های سوزنی شکل روتیل است. بر خلاف بسیاری از بدلیجات، رنگ های متالیک تنها از طریق درخشندگی قابل مشاهده است. آندزین-لابرادوریت به راحتی از لابرادوریت، به واسطه ی رنگ های روشن تر قابل تشخیص است. لابراتوریت طبیعی معمولا خاکستری مات، تیره و دودی است، در حالی که آندزین-لابرادوریت رنگ قرمز تر و نارنجی تری دارد.

منابع و خاستگاه سنگ جواهر آندزین- لابرادوریت

خاستگاه آندزین-لابرادوریت نامشخص بوده و سبب بحث و گفتگوهای بسیاری شده است. در اوایل دهه ی 2000 اعتقاد بر این بود که آندوزین- لابرادوریت اولین بار در کنگو کشف شد و بعد ها در چین، مغولستان، تبت و سپس جنوب هند نیز یافت شد. مواد معدنی سیلیکات آندزین در واقع در کوه های آند اکوادور کشف شد، و لابرادوریت نیز که سیلیکات است، ابتدا در لابرادور کانادا کشف شد. از آنجایی که آندزین-لابرادوریت ترکیب شیمیایی مشابه به هر دو را داراست، خاستگاه آن می تواند کوه های آند آمریکای جنوبی و کانادا باشد. با این حال، موقعیت حقیقی لابرادوریت که از آنجا تا آندزین-لابرادوریت ایجاد کند، هنوز نامشخص است.

 https://chaav.ir/about-us

رنگ آندوزین-لابرادوریت

آندزین-لابرادوریت اغلب قرمز مایل به زرد با رگه های سبز و زرد می باشد. رنگها از قرمز تا قرمز عسلی، زرد تا نارنجی و از کهربایی تا شامپاینی یا سبز متفاوت است. آندزین-لابرادوریت هنگامی که از زوایای مختلف دیده می شود، زرق و برق متالیک نیز دارد. زرق و برق رنگین کمانی با لابرادوریت قابل مقایسه است. از طریق پراکندگی مشبک، لابرادوریت زرد رنگ به آندزین-لابرادوریت قرمز تبدیل می شود.

 

https://chaav.ir/about-us

مهاجرت به کشورهای دیگر یکی از راه های رشد و پیشرفت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای هر فرد محسوب می شود.ثبت افزایش سرمایه شرکتهنگامی که افراد مهاجر، وارد کشور مقصد می گردند، برای بهره مندی از برخی خدمات اجتماعی و اداری، باید اقدام به دریافت مدارک و اسنادی نمایند. در ایران نیز مهاجرین و اتباع سایر کشورها، مستثنی از این مساله نبوده و برای اینکه بتوانند به انجام برخی فعالیت ها پرداخته و از برخی امکانات استفاده کنند، باید مدارک قانونی را دریافت نمایند. یکی از این مدارک، کد فراگیر اتباع خارجی یا شماره اختصاصی اتباع بوده که نحوه ثبت نام و دریافت مخصوص به خود را داشته و بدون اخذ آن، امکان استفاده از برخی خدمات و امکانات وجود نخواهد داشت.

کد فراگیر چیست؟

کد فراگیر کدی اختصاصی است که به منظور انجام برخی امور توسط اتباع خارجی اعم از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در ایران، برای ایشان در نظر گرفته می شود و پس از اخذ این کد، اتباع خارجی می توانند به سهولت و به صورت کاملاً قانونی به انجام امور اقتصادی خود در ایران بپردازند.

کد فراگیر اتباع خارجی در واقع شماره اختصاصی و انحصاری مربوط به اشخاص خارجی است که هم برای اشخاص حقیقی قابل دریافت است و هم برای اشخاص حقوقی (شرکت های خارجی) و همچنین کاربرد و اعتبار آن منحصر به کشورمان است و در خارج از کشور کارایی و کاربردی ندارد.

کاربرد کد فراگیر

اخذ کد فراگیر برای اتباع خارجی دارای اهمیتی به اندازه کد ملی برای افراد ایرانی است، درصورتی یک فرد ایرانی کد ملی نداشته باشد قادر به انجام هیچ کار اداری و دولتی نیست. کد فراگیر اتباع خارجی هم به مانند کد ملی برای ایرانیان برای اتباع خارجی بسیار مهم است، زیرا اتباع خارجی تنها درصورتی دارای ارزش و اعتبار نزد دولت و ادارات هستند، که کد فراگیر مخصوص به خود را داشته باشند. در ادامه به برخی از مزایای داشتن کد فراگیر اشاره کرده ایم که دانستن آن‎ها برای شما ضروری است:

تاسیس موسسه و شرکت در ایران

اگر از اتباع خارجی هستید و قصد دارید که اقدام به تاسیس یک موسسه و یا شرکت در ایران کنید، یکی از اقدامات لازم در ثبت شرکت دریافت کد فراگیر اتباع خارجی است.

به زبان ساده تر شما تنها درصورتی می توانید در خاک ایران اقدام به ثبت شرکت و یا موسسه به نام خود کنید، که کد فراگیر اتباع خارجی مخصوص به خود را داشته باشید.

مشغول به کار شدن در موسسات و شرکت ‎های تابعیت ایران

اگر قصد ثبت شرکت در ایران را ندارید و فقط می خواهید در یک شرکت و یا موسسه شروع به کار کنید باز هم به کد فراگیر نیاز دارید.

شاید شما دارای یک فرصت عالی برای کار کردن در یک شرکت و یا موسسه معتبر در ایران هستید، اما باید بدانید فقط زمانی می توانید از این فرصت استفاده کنید که اقدام به دریافت کد فراگیر اتباع خارجی کنید.

ثبت نمایندگی شرکت خارجی در ایران

ثبت نمایندگی شرکت ‎های خارجی در ایران نیز نیاز به داشتن کد فراگیر دارد. در نتیجه اگر قصد و برنامه ای برای ثبت نمایندگی یک شرکت خارجی در ایران را دارید و حداقل سرمایه برای ثبت شرکت را دارا هستید، بهتر است هرچه زودتر به فکر دریافت کد فراگیر اتباع خارجی باشید.

دریافت وام و افتتاح حساب بانکی

اگر می خواهید اقدام به دریافت وام از بانک‎ های ایران کنید و یا قصد افتتاح حساب بانکی به نام خود را دارید، در هر دو مورد شما باید از قبل کد فراگیر مخصوص به خود را دریافت کرده باشید.

نه فقط برای دریافت وام و یا افتتاح حساب بانکی، بلکه شما برای انجام کلیه امور بانکی و همچنین ثبت شرکت برای گرفتن وام نیاز دارید که تا کد فراگیر اتباع خارجی مختص به خود را داشته باشید.

انجام کلیه امور اداری

شما نه تنها برای انجام تمامی امور بانکی خود نیاز به دریافت کد فراگیر اتباع خارجی دارید، بلکه حتی برای انجام تمامی امور اداری خود در ایران باید کد فراگیر داشته باشید.

به بیان دیگر شما تنها درصورتی که کد فراگیر مختص به خود را داشته باشید، از نظر ادارات دولتی دارای اعتبار خواهید بود و می توانید کارهای اداری خود را انجام دهید.

داشتن بیمه تامین اجتماعی

اتباع خارجی در ایران می توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی در ایران استفاده کنند، اما تنها در صورتی که کد فراگیر مخصوص به خود را داشته باشند.

کد فراگیر برای اتباع خارجی درست به مانند کد ملی برای ایرانی‎هاست پس اتباع خارجی هم  فقط درصورت دریافت کد فراگیر اتباع خارجی می توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند.

صادرات و واردات کالا

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که برای انجام آن، نیاز به اخذ کد فراگیر است، تجارت و به نوعی صادرات و واردات کالا است.

اتباع خارجی در ایران برای انجام تجارت و صادرات و واردات کالا هیچ محدودیتی ندارند، البته تنها درصورتی می توانند تبدیل به تاجرانی موفق در ایران شوند که کد فراگیر مخصوص به خود را داشته باشند.

گرفتن اقامت و اخذ ویزای کار

یکی از دغدغه های بسیاری از اتباع خارجی، نحوه و چگونگی اخذ اقامت ایران است. برای گرفتن اقامت ایران در اولین مرحله نیاز به دریافت کد فراگیر اتباع خارجی است. علاوه بر دریافت اقامت ایران، برای اخذ ویزای کار نیز اتباع خارجی باید اقدام به دریافت کد فراگیر مختص به خود کنند.

تمامی این موارد تنها گوشه ای از کاربردها و مزایای دریافت کد فراگیر است. کد فراگیر به اتباع خارجی امتیازاتی می دهد که ایرانی ‎ها به دلیل داشتن کد ملی از این امتیازات برخوردار هستند.

بنابراین تنها درصورتی می توانید در ایران دارای اعتبار و ارزش نزد دولت و ادارات باشید که کد فراگیر مختص خود را داشته باشید.

ثبت شرکت اتباع خارجی

ثبت شرکت یا داشتن شعبه برای اتباع خارجی در ایران با توجه به شرایط ممکن است، افراد خارجی قصد ثبت شرکت در ایران را داشته باشند، برای ثبت اینگونه شرکت‌ها رعایت قوانین و شروطی الزامی است.

بر اساس ماده 1 قانون ثبت شرکت‌ ها در کشور هر شرکتی که در ایران تشکیل شود یا دفتر آن در ایران و مشغول فعالیت تجاری است، ایرانی به حساب می‌ آید. به همین دلیل نیاز است تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی و اتباع که قصد ثبت شرکت در ایران را دارند، باید یک شخص سهامدار با ملیت ایران به عنوان شخصیت حقوقی شرکت به عنوان سهامدار در کنار خود داشته باشند.

همچنین برای تشویق و حمایت از سرمایه گذار خارجی در کشور، اتباع خارجی برای میزان مشارکت و درصد سهام در شرکت محدودیتی ندارند و سرمایه گذار خارجی می‌تواند تا 100 درصد سهام شرکت را مالک باشد.

بنابر این موضوع اگر چنانچه انجام سرمایه گذاری منجر به تشکیل شرکت ایرانی شود تملک زمین به نام شرکت متناسب با طرح سرمایه گذاری به تشخیص سازمان مجاز خواهد بود. سرمایه گذاران مزبور تا 100 درصد می توانند شرکت خارجی ثبت کنند که از حق مالکیت اموال منقول و غیر منقول برخوردار هستند.

در صورتی که افراد خارجی (حقوقی و حقیقی) اقدام به سرمایه گذاری در کشور ایران کنند، مالک تمام یا قسمتی از سهام شرکت مذکور می ‌شوند و به نام شرکت خود می ‌توانند املاک اختیار کنند.

همین طور اگر یک شخصیت حقوقی از شرکت خارجی در ایران مشغول فعالیت تجاری شود، حتما باید در کشور مبدا و اصلی نیز به عنوان یک شرکت قانونی شناخته شود. یعنی اتباع باید در کشور خود صاحب شرکت باشند. ضمنا تمامی این موارد باید در اداره ثبت اسناد استان تهران ثبت شود. چنانچه موارد بالا به طور کامل رعایت نشود، شرکت مذکور از دید قانون ایران وجود خارجی نداشته و امکان ثبت شرکت در کشور را نیز ندارد.

آیا برای هر شرکت یک کد فراگیر لازم است؟

یکی دیگر از تصورات اشتباهی که در رابطه با کد فراگیر وجود دارد، مربوط به زمانی است که تعدادی از مهاجران یا اتباع کشورهای دیگر قصد راه ‌اندازی یک کسب‌ و کار در ایران را دارند. به این موضوع توجه داشته باشید که کد فراگیر مربوط به اشخاص است، یعنی به فرد تعلق می‌ گیرد نه به شرکت یا کسب ‌و کار شما و این موضوع بسیار مهمی است که در هنگام شروع یک کار باید به آن توجه داشته باشید، زیرا در ادامه با مشکل رو به ‌رو می‌ شوید.

برای مثال اگر شما دو دوست یا شریک هستید که قصد این را دارید در کشور ایران سرمایه‌ گذاری کنید و یک شرکت داشته باشید، هر یک از شما به ‌طور جداگانه ‌ای باید برای دریافت این کد اقدام کنید و در ادامه کد فراگیر را در مدارک مورد نیاز ارائه دهید.

متأسفانه در بعضی از موارد شاهد این هستیم که بسیاری از اتباع خارجی به دلیل اینکه راهنمایی‌ های درستی بابت این موضوع دریافت نمی‌ کنند، مرتکب اشتباه شده و برای ادامه روند راه‌ اندازی شرکت خود یا راه‌اندازی هر کسب‌ وکار دیگری با مشکلاتی رو به ‌رو می‌ شوند و گاهی این مشکلات به حدی بزرگ و زیاد هستند که شخص به ‌طورکلی از انجام آن کار منصرف می ‌شود. توصیه می شود در این زمینه برای آگاهی بیشتر در مورد نظامنامه ثبت شرکت ها از مشاوران حقوقی کمک گرفته شود.

مدارک لازم برای دریافت کد فراگیر

اشخاص حقیقی و حقوقی برای دریافت کد فراگیر اتباع خارجی باید اقدام به تهیه مدارک زیر کنند:

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی

کپی از صفحه اصلی پاسپورت شخص متقاضی

 • گرفتن عکس پرسنلی

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی

ارائه نام شرکت به دو زبان فارسی و انگلیسی

 • ارائه آدرس دقیق شرکت در کشور و شهر خارج از ایران
 • ارائه شماره ثبت شرکت
 • ارائه تاریخ دقیق ثبت شرکت
 • مشخص کردن نوع شرکت
 • مشخص کردن موضوع و حوزه فعالیت شرکت که باید مطابق با قانون ایران باشد
 • ارائه اسکن از مدارک ثبتی شرکت به منظور مشخص کردن قانونی و رسمی بودن شرکت در کشور خارجی

بنابراین شما برای دریافت کد فراگیر اتباع خارجی در قدم اول باید مدارک بالا را جمع آوری کنید.

نحوه دریافت کد فراگیر اتباع خارجی

کد فراگیر اتباع خارجی یا شماره اختصاصی اتباع، نحوه دریافت و مراحل ثبت نام مخصوص به خود را دارد و چنانچه اتباع خارجی، بخواهند از این کد بهره مند گردند، باید بر اساس این نحوه و مراحل عمل کرده، در غیر این صورت موفق به اخذ کد فراگیر اتباع خارجی نخواهند شد و بدین ترتیب از انجام برخی فعالیت ها و استفاده از برخی امکانات و خدمات محروم می گردند.

با توجه به اهمیت نحوه دریافت کد فراگیر اتباع خارجی، در این بخش از مقاله قصد داریم درباره این موضوع صحبت کرده و بگوییم که اتباع خارجی برای دریافت شماره اختصاصی خود باید چه اقداماتی انجام دهند. نحوه دریافت کد فراگیر اتباع خارجی، عبارتند از: 

 • مراجعه به آدرس دفاتر کفالت اتباع محل سکونت متقاضی.
 • ارائه مدارک لازم و پر کردن فرم درخواست صدور کد فراگیر.
 • ثبت نهایی درخواست دریافت کد فراگیر توسط دفاتر کفالت اتباع و ارائه کد پیگیری جهت استعلام های بعدی به متقاضی.

نحوه ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی

در گذشته و تا قبل از حذف امکان ثبت درخواست صدور کد فراگیر در سامانه ثبت شرکتها (irsherkat.ssaa.ir)، اتباع و خارجیان مقیم خاک ایران باید برای دریافت شماره اختصاصی یا همان کد یکتا خود از طریق سامانه مذکور اقدام می نمودند، اما اکنون با حذف این امکان نحوه ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی به شرح زیر است:

 • ابتدا در اولین مرحله از مراحل نحوه ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی، متقاضی باید مدارک هویتی و هر مدرکی که نشان دهده اجازه اقامت او در خاک ایران است را آماده نماید.
 • سپس در گام دوم از مراحل و نحوه ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی، فرد باید از آدرس نزدیک ترین دفتر کفالت محل سکونت خود مطلع شود و به صورت حضوری به دفتر مورد نظر مراجعه کند.
 • پس از مراجعه به دفتر متقاضی باید مدارک خود را ارائه کرده و فرم ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی را برای درخواست صدور کد فراگیر تکمیل نماید و آن را تحویل مسئول مربوطه دهد.
 • پس از بررسی مدارک و درخواست ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی فرد، مسئول دفتر کفالت اتباع درخواست متقاضی را در سیستم های مخصوص این امر ثبت و به تبعه خارجی متقاضی کد فراگیر یک کد رهگیری ارائه می کند تا متقاضی بتواند در مراجعات بعدی با ارائه برگه کد فراگیر خود را دریافت کند.

نحوه استعلام کد فراگیر اتباع خارجی

پس از آنکه متقاضی دریافت شماره اختصاصی اتباع یا همان کد فراگیر بر اساس نحوه ثبت نام کد فراگیر اتباع خارجی و مراحل دریافت آن، اقدام به ثبت درخواست خود نمود و بررسی های لازم صورت گرفت، کد فراگیر به او اعطا خواهد شد و می تواند از آن برای بهره مندی از خدماتی نظیر خدمات اداری و آموزشی استفاده کند.

در مواردی برای ارائه خدمات به اتباع، نهاد مربوطه نیاز دارد تا به استعلام کد فراگیر آن ها بپردازد که در توضیح مراحل و نحوه استعلام کد فراگیر اتباع خارجی باید گفت در حال حاضر صرفا برخی نهادهای دولتی که به سامانه های مخصوص دسترسی دارند قادر به استعلام کد فراگیر اتباع می باشند و سامانه ای جهت استعلام کد فراگیر توسط افراد عادی وجود ندارد.

https://danasabt.ir/%d9%be%d9%84%d9%85%d9%be-%d8%af%d9%81%d8%a7%d8%aa%d8%b1/

نهاد دولتی نظیر بانک یا آموزش و پرورش  پس از ارائه مدارک لازم از سوی تبعه به سامانه مخصوص متصل شده و نسبت به استعلام کد فراگیر یا شماره اختصاصی تبعه خارجی مقیم ایران اقدام می نماید و در صورتی که بهره مندی از این کد برای استعلام گیرنده محرز گردد، به تبعه خارجی خدماتی نظیر خدمات بانکی یا درمانی ارائه خواهد شد.


  1  2